Pasodik medi logotipas

Pasodinta medžių

Dažnai užduodami klausimai (DUK)

Miškas – vertybė, neatsiejama daugelio lietuvių gyvenimo ir tapatybės dalis, ekologijos simbolis, žemės plaučiai. Jo išsaugojimas, atkūrimas ir vystymas – kiekvieno iš mūsų asmeninė atsakomybė, indėlis į švarią aplinkos ateitį.

Sukūrėme pirmąją tokią Lietuvoje platformą, suteikiančią galimybę Jums greitai ir paprastai prisidėti prie lietuviško miško sodinimo. Tiesiog pasirinkite kiek medžių šiame miške norėtumėte pasodinti ir mes kartu su mūsų draugais – Nacionaliniu neliečiamojo miško paramos fondu pasirūpinsime, kad jie būtų pasodinti miške, kuris niekada nebus kertamas ar naudojamas komerciniais tikslais – tai Jūsų indėlis į žalią, tvarią ir švarią aplinką.

Vos nepamiršome paminėti svarbiausio – dalinkimės šia galimybe sodinti medžius su draugais, dovanokime medžius artimiesiems - kuo mūsų daugiau, tuo didesnis, brandesnis ir žalesnis bus mūsų visų lietuviškas miškas!

Oras

Medžiai atlieka esminį vaidmenį švarinant orą, kuriuo kvėpuojame. Lapai ir medžio žievė absorbuoja kenksmingus teršalus iš oro ir išleidžia švarų deguonį. Medžiai taip pat iš oro absorbuoja pavojingas ir kenksmingas dujas, anglies dvideginį ir taip prisideda prie klimato kaitos padarinių švelninimo.

Vanduo

Medžiai reikšmingai prisideda prie vandens švarumo – jų šaknų sistema, įsitvirtinusi viršutiniame žemės sluoksnyje sutvirtina gruntą ir kaip filtras prisideda prie teršalų pašalinimo, lėtina vandens patekimą į požeminius vandenis. Taip užtikrinama geresnė vandens kokybė, sumažinama potvynių ir nuošliaužų rizika.

Biologinė įvairovė

Vienas medis gali būti namai šimtams gyvūnų, vabzdžių, samanų bei kitų augalų. Miško aplinka skatina visapusišką biologinės įvairovės vystymąsi ir užtikrina saugią aplinką daugeliui gyvybės rūšių.

Sveikata

Ar žinojote, kad pacientai skirdami daugiau laiko pasivaikščiojimui miške pasveiksta greičiau? Miško aplinka padeda mažinti stresą, nerimą, patirti prisilietimą su gamta ir žinoma įkvėpti gaivų švaraus ir kvapnaus miško oro gūsį.

Klimato kaita

Ar žinojote, kad didžiausia medžio masės dalį sudaro anglies dvideginis (CO2)? Taip, dujos sukeliančios šiltėjantį klimatą, tik medžiai šias dujas absorbuoja iš oro ir taip padeda mažinti anglies dvideginio kiekį ore ir sušvelninti klimato kaitos padarinius.

Nacionalinis Neliečiamojo miško paramos fondas – tai labdaros ir paramos fondas, kurio misija – prisidėti prie brangiausio Lietuvos turto – miškų išsaugojimo ir gausinimo. Fondo vizija – kurti natūraliai besivystantį mišką, kuris nebus kertamas ar kitaip naudojamas komerciniais tikslais. Fondas telkia finansinę paramą ir ją investuoja į Lietuvos miškų apsaugą bei plėtrą. Daugiau informacijos apie fondą – www.nelieciamasmiskas.lt.

Surinktos lėšos skiriamos Nacionaliniam Neliečiamojo miško paramos fondui, kuris įsipareigoja Lietuvoje pasodinti Jūsų užsakytą medžių skaičių. Fondas lėšas gali skirti miško sodinimui, ugdymui ir priežiūrai. Mes platformoje www.pasodinkmedi.lt periodiškai viešiname fondo sudarytas ataskaitas apie pasodintų medžių skaičių. Lėšų dalis taip pat skiriama platformos www.pasodinkmedi.lt administravimui ir palaikymui, užtikrinant, kad Jūs visuomet turėtumėte galimybę paprastai ir greitai prisidėti prie medžių sodinimo ir lietuviško miško puoselėjimo.

Medžiai sodinami tik Lietuvoje, tad prisidėsite prie mūsų pačių aplinkos švarinimo ir miškų puoselėjimo bei žalesnės aplinkos užtikrinimo mūsų ateities kartoms Lietuvoje. Mes skiriame lėšas paramos fondui ir užtikriname, kad visas Jūsų užsakytas medžių skaičius būtų pasodinamas, atsižvelgiant į geriausias numatytas sąlygas medžių sodinimui (pvz.: sodinimo sezonas ar tinkamiausios medžių rūšies sodinimui parinkimas). Paramos fondui pasodinus medžius gauname patvirtinimą ir ataskaitas, kurias viešiname www.pasodinkmedi.lt.

Nacionalinis Neliečiamojo miško fondas Lietuvoje organizuoja medžių sodinimo projektus. Šis miškas niekada nebus kertamas, naikinamas ar naudojamas kitokiais komerciniais tikslais, o pilnai pasitarnaus mažinant klimato kaitos padarinius, švarinant mūsų visų aplinką ir užtikrinant žalesnę Lietuvą ateities kartoms.

Sodinamų medžių rūšys yra tipinės Lietuvos miškams ir gali būti mišrios priklausomai nuo vietos ir dirvos, kur sodinami medžiai – taip geriausiai užtikrinama biologinė miško įvairovė ir sąlygos miškui augti ir bręsti.

Medžių sodinimas ir miškų puoselėjimas gali būti viena iš priemonių padedančių kovoti su klimato kaitos padariniais ir mažinti išmetamų CO2 emisijų kiekį, tačiau vien tai klimato kaitos padarinių nepanaikins. Labai svarbios ir kitos priemonės, galinčios prisidėti prie kovos su klimato kaita. Mes pasodinkmedi.lt norime prisidėti prie šios problemos sprendimo, paskatinti visuomenę atkreipti dėmesį į tvarumo ir žalumo svarbą ir pademonstruoti, kad medžių sodinimas gali būti paprastas, greitas ir malonus būdas prisidėti prie švaresnės planetos.

Tai paprasta - pasirinkite kiek medžių norite pasodinti, užpildykite informaciją, apmokėkite užsakymą ir viskas! Vos viena minutė ir prisidėsite prie Lietuvos miškų auginimo.

Prisidėję prie medžių sodinimo investuojate į klimato kaitos padarinių sumažinimą, lietuviško miško auginimą, žalesnę ir švaresnę aplinką mums visiems. Įvykdę užsakymą nurodytu elektroniniu paštu gausite tai patvirtinantį sertifikatą, kurį galėsite išsaugoti, padovanoti ar pasidalinti su draugais socialiniuose tinkluose.

Norime matyti kuo daugiau Jūsų ženkliai prisidedančių prie lietuviško miško sodinimo, todėl sukūrėme lyderystės lentą. Joje – visi įvykdyti užsakymai, kurie pavirs tikrais medžiais miške. Pabandykite lentoje surasti savo draugus ir sužinoti kiek medžių bus pasodinta. Neradote? Dalinkitės pasodinkmedi.lt su jais ir paskatinkite prisidėti prie šios iniciatyvos.

Neradote Jums rūpimos informacijos? Susisiekite su mumis info@pasodinkmedi.lt.

Mūsų draugai